top of page

Kurs psychobariatriiZapraszamy na KURS PSYCHOBARIATRII


9 i 10 marca - kolejna edycja warsztatu online dla psychologów, psychoterapeutów i studentów psychologii. Prowadzenie: Alicja Sulima i Agnieszka Węgiel (psycholożki bariatryczne)


Kiedy?

9 marca 9:00-17:00


1. Choroba otyłościowa (etiologia) + historia dietetyczna


2. Biopsychospołeczne przyczyny otyłości


3. Przekonania związane z otyłością u pacjenta rozpoczynającego leczenie otyłości


4. Motywacja do leczenia/odchudzania/zmiany.


5. Oczekiwania pacjenta związane z leczeniem


6. Stygmatyzacja, dyskryminacja, ciałopozytywność, body shaming


7. Najczęstsze choroby psychiczne u pacjentów chorujących na otyłość (studium przypadku).


8. Uzależnienia i ryzyko uzależnień po chlo


9. Metody leczenia otyłości (zachowawcze, farmakologiczne, chirurgiczne)


10. Podstawy dietetyki w pracy z pacjentem chorującym na otyłość.


10 marca 9:00-15:00


1. Polskie standardy kwalifikacji do zabiegu


2. Wywiad psychologiczny z pacjentem bariatrycznym


3. Czynniki ryzyka nawrotu masy ciała


4. Psychoedukacja oraz wstęp do technik psychoterapeutycznych w pracy z pacjentem bariatrycznym (pełna narzędziówka na oddzielnym, jednodniowym warsztacie)


5. Długoterminowy multidyscyplinarny follow up


6. Pacjent z nawrotem masy ciała - przed i po operacji rewizyjnej


7. Kompleksowe opiniowanie pacjenta bariatrycznego w kontekście przeciwwskazań oraz czynników ryzyka CHLO.


Ilość miejsc: 15


Liczy się kolejność wpłat, dane do wpłaty wysyłamy po otrzymaniu zgłoszenia.


WARTOŚĆ KURSU: 1200 zł

MIEJSCE: platforma zoom


Prowadzące:


mgr Alicja Sulima

Psycholożka, psychoonkolożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 1052). Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przede wszystkim pracując w szpitalach klinicznych i innych placówkach służby zdrowia. Od 2018-2023 roku była zatrudniona jako psycholog w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, zajmując się tam przede wszystkim diagnostyką i wsparciem pacjentów w trakcie procesu kwalifikującego ich do chirurgicznego leczenia otyłości. Z ośrodkiem w Jaworznie współpracę zaczęła w 2021 roku i od tego momentu wspiera pacjentów bariatrycznych w ramach swojego prywatnego gabinetu "Konkret-diagnoza i psychoterapia" zlokalizowanego w Gliwicach. W ramach usług komercyjnych oferuje wsparcie nie tylko pacjentom z otyłością i zaburzeniami odżywiania, ale też udziela poradnictwa psychologicznego oraz prowadzi kompleksową psychoterapię w zakresie min. trudności społecznych i emocjonalnych, zaburzeń depresyjnych, lękowych czy kryzysach psychicznych osób dorosłych.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz aktywną prelegentką specjalistycznego zespołu udzielającego wsparcia w ramach Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO, który bezpłatnie oferuje pacjentom prelekcje na tematy związane z przygotowaniem okołooperacyjnym w chirurgicznym leczeniu otyłości.


mgr Agnieszka Węgiel - Psycholożka, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Katowicach, jako jedyna w Polsce ukończyła kurs certyfikacyjny American Association of Bariatric Counselors, absolwentka szkoleń z obszaru psychodietetyki, żywienia osób chorujących na otyłość, zaburzeń odżywiania, relacji z jedzeniem, zaburzonego obrazu ciała. W swojej pracy wykorzystuje techniki i metody terapii poznawczo-behawioralnej, terapii ACT oraz terapii prowokatywnej.

Od 8 lat związana z bariatrią, współpracuje z krakowskimi szpitalami (Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera i Szpital Uniwersytecki w Krakowie) oraz Centrum Medycznym Dobra Diagnoza. W ramach praktyki prywatnej oferuje wsparcie pacjentom bariatrycznym przygotowującym się do chirurgicznego leczenia otyłości, prowadzi ich przez proces leczenia oraz towarzyszy w utrzymaniu zmiany stylu życia po operacji. Wspiera osoby z nadwagą, pomagając im uwolnić się z błędnego koła odchudzania i zapobiec rozwojowi otyłości. Prowadzi krótkoterminowe terapie związane z regulacją emocji, radzeniem sobie ze stresem, rozpoznawaniem sygnałów z ciała. Od początku swojej pracy należy do Team CHLO Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO, który bezpłatnie edukuje pacjentów w obszarze chirurgicznego leczenia otyłości. Autorka kursów online i warsztatów stacjonarnych dla osób zmagających się z nadmierną masą ciała.


Zastrzegamy sobie możliwość odwołania szkolenia jeśli nie zbierze się grupa.

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page