Materiały i webinary dla pacjentów

Nasz zespół stale się rozwija w ramach różnych ścieżek psychologii, psychoterapii i diagnostyki psychologicznej. Wychodząc ku potrzebom naszych pacjentów w tej zakładce porządkujemy nasze dotychczasowe zespołowe publikacje i artykuły.

ODC. 1. Pierwsza wizyta u psychologa / psychoterapeuty

ODC. 1. Pierwsza wizyta u psychologa / psychoterapeuty

Odtwórz Wideo

Pierwsza wizyta u psychologa/ psychoterapeuty

Drodzy pacjenci, debiutujemy z filmem informacyjnym dot. pierwszej wizyty u psychologa / psychoterapeuty.

Autorem nagrania jest dr Stanisław Seidel, który prowadzi w Konkrecie badania i diagnostykę psychologiczną oraz psychoterapię w nurcie poznawczo- behawioralnym.

Zapraszamy do słuchania!

Kobiety w spektrum autyzmu
-fakty i mity.

Wykład pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”, 15.02.2022 poprowadziła dr Anna Pyszkowska w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość”. Wszystkich zainteresowanych perspektywą biologiczną i psychologiczną funkcjonowania osób neuroróżnorodnych zapraszamy do wysłuchania!

Świadomy UŚ. Autyzm – webinar dr Anny Pyszkowskiej pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”

Świadomy UŚ. Autyzm – webinar dr Anny Pyszkowskiej pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”

Odtwórz Wideo
Sen

Kiedy sen nie nadchodzi...

W ramach współpracy z wydawnictwem "Psychologia w praktyce" mgr Marta Banout prezentuje poznawczo-behawioralne metody radzenia sobie z bezsennością i koszmarami.

Przejdź do strony artykułu.

O zamartwianiu się, niepewności i gotowości zdrowego odpuszczania w chwilach kryzysu

Na darmowy webinar dotyczący radzenia sobie z zamartwianiem z wykorzystaniem technik ACT

zaprasza dr Anna Pyszkowska.

O zamartwianiu się

O zamartwianiu się

Odtwórz Wideo
Złota wstążka

Jak radzić sobie ze stresem choroby nowotworowej? Poznaj uniwersalne techniki pomocne w trakcie leczenia i po powrocie do zdrowia.

Wszystkich chorujących onkologicznie i ich bliskich zapraszamy do zapoznania się z tematyką psychoonkologiczną. O stresie choroby nowotworowej i radzeniu sobie opowiada terapeutka i superwizorka simontonowska mgr Marta Banout.

Przejdź do strony artykułu.

ABC w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT)

Model ABC jest podstawą znaną chyba każdemu pacjentowi, który uczestniczył w terapii poznawczo-behawioralnej. Jeżeli jesteś pacjentem, który rozpoczyna lub rozważa podjęcie psychoterapii CBT - niniejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. W założenia terapii poznawczo-behawioralnej w przystępny sposób wprowadza dr Stanisław Seidel, psycholog i psychoterapeuta.

Przejdź do strony artykułu.

staś.png
DSC_0051.JPG

Temat onkologii zawsze bywa trudny, w szczególności jeśli dotyczy dzieci i młodzieży. O podstawach komunikacji z dzieckiem, braku tajemnic i budowaniu relacji opartej na zaufaniu, opowiada mgr Alicja Sulima

Przejdź do strony artykułu.

Pacjenci z zaburzeniami lękowymi często przychodzą do gabinetu, ponieważ obawiają się, że „dzieje się z nimi coś nie tak”. Tymczasem ich reakcje są zupełnie naturalne. Kilka ważnych informacji o mechanizmach biologicznych lęku w kontekście terapii CBT prezentuje dr Stanisław Seidel. Zapraszamy do czytania.

Przejdź do strony artykułu.

staś.png
Dziecko u lekarza ' s Urzędu

Im mniejsze poczucie własnej skuteczności, tym większe nasilenie dysfunkcyjnych zachowań żywieniowych, jedzenia emocjonalnego i nawykowego wskazuje mgr Alicja Sulima w artykule skierowanych do osób przygotowujących się do zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości.

Przejdź do strony artykułu.