top of page

Diagnoza, konceptualizacja i praca terapeutyczna z osobami w spektrum autyzmu - teoria i praktyka

Serdecznie zapraszamy na specjalistyczne szkolenie dot. spektrum autyzmu organizowane w formie online poprzez Centrum Terapii "Konkret" w Gliwicach.

Dla kogo: specjalistki i specjaliści psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, którzy są zainteresowani/-e problematyką spektrum autyzmu, pracujący/- lub planujący/-e pracować z osobami neuroróżnorodnymi (zarówno dziećmi, jak i dorosłymi)


Koszt: 800 zł


Forma szkolenia: online, poprzez platformę zoom lub google meet


Tematyka szkolenia: 1) (Zaburzenia ze) spektrum autyzmu: charakterystyka, kryteria diagnostyczne wg DSM-5 i ICD-11, broad autism phenotype. 2) Diagnoza spektrum autyzmu: dla kogo diagnoza?; diagnoza różnicowa z uwzględnieniem innych zaburzeń neurorozwojowych. 3) Narzędzia diagnostyczne spektrum autyzmu: ADOS-2, ADI-R, AQ, M-CHAT, CAT-Q. 4) Konceptualizacja przypadku - na co zwracać uwagę, gdy chcemy w pełni zrozumieć osobę, z którą pracujemy. 5) Kobiety na spektrum: charakterystyka, kryteria, diagnoza. Omówienie pojęcia kamuflażu społecznego.. 6) Rozwój społeczny i emocjonalny osób ze spektrum: teoria umysłu, naśladowanie, regulacja emocji. 7) Terapia i wsparcie psychologiczne osób na spektrum: znaczenie ableizmu dla form terapii, cechy autystyczne jako potencjalne zasoby jednostek oraz elementy wzmacniające terapii. Terapia i wsparcie psychologiczne osób ze spektrum: współczesna terapia behawioralna, trening umiejętności społecznych, terapia poznawczo-behawioralna, terapia dialektyczno-behawioralna i ACT w pracy z osobami ze spektrum. 9) Rodzina osób na spektrum: potencjalne i typowe trudności oraz znaczenie spektrum dla funkcjonowania systemu rodzinnego; wsparcie psychologiczne rodzin osób z diagnozą spektrum autyzmu:


Prowadząca: Psycholożka, doktorka nauk społecznych w dyscyplinie psychologia, psychoterapeutka po ukończonym czteroletnim szkoleniu w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, asystentka w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Współpracuje z młodzieżą i dorosłymi w kryzysie psychicznym, a także z osobami chorującymi przewlekle i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, w oparciu o terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) i techniki poznawczo-behawioralne. Ukończyła roczny kurs z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, a także szkolenia z obszarów Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialogu Motywującego, ACT i podstaw terapii schematów. W pracy naukowej zajmuje się tematyką psychologii zdrowia oraz związkami pomiędzy doświadczeniem kryzysu psychicznego i choroby a zasobami wewnętrznymi (współczuciem wobec samego siebie oraz elastycznością psychologiczną), co przekłada na swoją pracę terapeutyczną. Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach działalności w naszym centrum poza psychoterapią, prowadzi diagnostykę pacjentów pod kątem spektrum autyzmu i ADHD oraz regularnie prowadzi szkolenia specjalistyczne w tym zakresie.

Forma prowadzenia szkolenia: • Wykład multimedialny, • Ćwiczenia indywidualne, • Praca na przypadkach (tzw. case studies), • Dyskusja w grupie.


Osoby zainteresowane prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Po jego wysłaniu drogą e-mailową powiadomimy Państwa o dostępności miejsc i prześlemy dalsze informacje dotyczące uiszczenia opłaty za udział w spotkaniu. https://forms.gle/iPaM1qzaoQg6oMgc8


Dodatkowe informacje: Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału z zaznaczeniem 20 godzin dydaktycznych.

161 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page