top of page

mgr Alicja Sulima

Tel. 602-654-002

Nasz Zespół

Alicja Sulima.jpg

Psycholożka, psychoonkolożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 1052). Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie pracuje jako psycholog w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu, zajmując się tam wsparciem osób chorujących somatycznie i diagnostyką pacjentów bariatrycznych w trakcie procesu kwalifikującego ich do chirurgicznego leczenia otyłości. Od pięciu lat członek i prelegent Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO. W Konkrecie jest koordynatorem całego Zespołu, dodatkowo zajmuje się terapią indywidualną i grupową dorosłych, diagnostyką i opiniowaniem pacjentów z otyłością olbrzymią, wsparciem psychoonkologicznym oraz szkoleniami. Prywatnie miłośniczka gór, podróżowania i muzyki alternatywnej.

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #psychoterapiaGliwice #psychobariatria #wsparciewleczeniuotyłości

mgr Marta Banout

Tel. 502-246-465

Marta Banout.jpg

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 1060). Psycholożka, certyfikowana terapeutka Terapii Simontonowskiej, edukatorka seksualna. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Doktorantka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na co dzień pracuje w Centrum Medycznym „Na Rudzkiej” oraz na Oddziale Onkologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Ukończyła kursy Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialogu Motywującego oraz szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+. Jest autorką artykułów w czasopiśmie „Psychologia w praktyce”; prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych (dotyczące m. in. komunikacji, higieny zdrowia psychicznego, stresu i profilaktyki zdrowotnej). Prywatnie nałogowa czytelniczka i miłośniczka herbaty, a ostatnio fanka podcastów.

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #psychoonkologia #psychoterapiaGliwice

       dr n. społ. Stanisław Seidel

Tel. 668-135-632

Stanisław_Seidel.jpg

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1051). Psycholog, doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. W przeszłości pracował w ramach poradni zdrowia psychicznego, zespołu leczenia środowiskowego oraz dziennego oddziału psychiatrycznego. Zajmuje się wydawaniem opinii psychologicznych dla sądów – w sprawach cywilnych oraz karnych. Na co dzień prowadzi terapię osób borykających się z różnorodnymi trudnościami – zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, zaburzeniami psychotycznymi, mającymi trudności w relacjach z innymi, a także pozostającymi w kryzysie emocjonalnym. Zajmuje się również diagnostyką psychologiczną – badaniem funkcjonowania poznawczego oraz osobowości.

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #diagnostykapsychologicznaGliwice #psychoterapiaGliwice

dr n. med. Anna Szczegielniak
psychiatra

Anna Szczegielniak.jpg

Jest absolwentką kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach oraz magistrem fizjoterapii z dyplomem Politechniki Opolskiej. Ukończyłam specjalizację z psychiatrii na Oddziale Klinicznym Psychiatrii SUM Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Obroniłam doktorat w Klinice Rehabilitacji Psychiatrycznej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach SUM. W codziennej pracy klinicznej zajmuje się przede wszystkim zaburzeniami nastroju, zaburzeniami nerwicowymi i związanymi ze stresem, schizofrenią i zaburzeniami urojeniowymi, a także zaburzeniami związanych z przyjmowaniem środków psychoaktywnych. Jej zainteresowania naukowe oscylują w obrębie zagadnień uzależnień behawioralnych, szeroko pojętej psychiatrii społecznej, a także seksuologii. Od dwóch ostatnich lat pełni rolę przewodniczącej Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Grupy Roboczej ds. Badań Naukowych (Research Working Group) w ramach European Federation of Psychiatric Trainees (EFPT). Od 2015r przewodnicząca Sekcji Fizjoterapii w Psychiatrii Polskiego Towarzystwo Fizjoterapii. Autorka prac badawczych i artykułów popularnonaukowych. W wolnym czasie uwielbia tańce swingowe i podróże z plecakiem wyładowanym książkami.

#psychiatriaGliwice

Tel. 882-199-742

mgr Tomasz Batruch

Tel. 604-081-346

Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1061). Psycholog. Ukończył m.in. studia podyplomowe z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju oraz edukacji dzieci z autyzmem oraz trzystopniowy kurs terapii behawioralnej dzieci z autyzmem. Od 2008 roku pracuje jako psycholog dzieci, młodzieży i dorosłych w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi oraz poradni psychologiczno–pedagogicznej w Zabrzu. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. Od kilku lat wspiera i szkoli nauczycieli oraz innych specjalistów w obszarze metod pracy z dziećmi i młodzieżą.

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #psychoterapiadzieci #psychoterapiaGliwice

Tomasz Batruch.jpeg


dr n. społ. Anna Pyszkowska

Tel. 794-159-924

250003205_319966439469260_7017801681366719370_n.jpg

Psycholożka, doktorka nauk społecznych w dyscyplinie psychologia, psychoterapeutka po ukończonym  czteroletnim szkoleniu w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, asystentka w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Współpracuje z młodzieżą i dorosłymi w kryzysie psychicznym, a także z osobami chorującymi przewlekle i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, w oparciu o terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) i techniki poznawczo-behawioralne. Ukończyła roczny kurs z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, a także szkolenia z obszarów Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialogu Motywującego, ACT i podstaw terapii schematów. W pracy naukowej zajmuje się tematyką psychologii zdrowia oraz związkami pomiędzy doświadczeniem kryzysu psychicznego i choroby a zasobami wewnętrznymi (współczuciem wobec samego siebie oraz elastycznością psychologiczną), co przekłada na swoją pracę terapeutyczną. Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach działalności w naszym centrum poza psychoterapią, prowadzi diagnostykę pacjentów pod kątem spektrum autyzmu i ADHD oraz organizuje szkolenia specjalistyczne w tym zakresie. Czas wolny dzieli między jazdą na rowerze (za mało) i czytaniem książek (za dużo).

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #psychoterapiaACT #psychoterapiaGliwice


mgr Karolina Leszczyńska

Tel. 503-339-225

Karolina Leszczyńska  zdjęcie.png

Psycholog i psychoterapeutka po ukończonym czteroletnim szkoleniu w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz ukończyła min. studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu z elementami diagnostyki psychologicznej. Praktykę zawodową zdobywała pracując m.in. w Ośrodku Pomocy Społecznej jako asystent rodziny. Przez kilka lat pełniła funkcję kuratora społecznego. Aktualnie pracuje jako psycholog na Oddziale Ogólnym w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku a także jako psycholog transportu w Poradni Medycyny Pracy. W Konkrecie zajmuje się pracą terapeutyczną z osobami dorosłymi. W swojej pracy wykorzystuje elementy DBT (terapii dialektyczno-behawioralnej) i regularnie dokształca się w tym zakresie.

#psychoterapiapoznawczo-behawioralna #psychoterapiaGliwice

mgr Julia Celban 
tel. 537-525-950

 

289297591_1454166968366915_6983622825751329482_n.jpg

Psycholożka, psychoterapeutka w trakcie czteroletniego szkolenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z młodzieżą oraz z rodzicami w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Prowadzi zajęcia psychoedukacyjne w klasach i konsultacje indywidualne. Współprowadziła grupę terapeutyczno-rozwojową dla młodzieży w Tarnowskich Górach. Ukończyła półroczny kurs z zakresu Interwencji Kryzysowej i terapii dialektyczno-behawioralnej oraz dwuletni Blok Kształcenia Nauczycielskiego, a także szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania i ACT.
Bierze udział w licznych projektach naukowych związanych z tematyką psychologii klinicznej. Szczególnie interesuje ją leczenie i specyfika funkcjonowania osób z rozpoznaniem zaburzenia osobowości borderline. Za osiągnięcia społeczne i naukowe otrzymała Wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Śląskiego. W wolnym czasie lubi grać na skrzypcach i czytać książki.

 

#psychologgliwice #terapiaborderline #DBT #psychoterapiapoznawczo-behawioralna

mgr Ari Nowacki 
tel. 506-522-305

obraz.png

Psycholog, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Współprowadził terapię grupową na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Tychach oraz pracował z młodzieżą i dorosłymi w gabinecie prywatnym. Zajmuje się diagnostyką ADHD, zaburzeń ze spektrum autyzmu, syndromu stresu  pourazowego oraz zaburzeń osobowości. Zajmuje się pomocą osobom LGBTQ+, prowadzeniem psychoedukacji. Ukończył szkolenia z zakresu: technik Mindfulness w rozwoju osobistym, uzależnień behawioralnych prowadzonych przez prof. M. Golę. Pracuje w Laboratorium Traumy, Zdrowia i Odżywiania przy Uniwersytecie Śląskim oraz jest w trakcie Szkoły Doktorskiej. Uczestniczy w projektach naukowych dotyczących: spektrum autyzmu, trudności z jakimi spotykają się członkowie mniejszości w Polsce oraz osoby cierpiące z powodu PTSD. W wolnym czasie gra w gry indie oraz czyta webnovele.

 

#psychologgliwice #lgbt #diagnostyka #adhd #spektrum

V1.JPG

mgr Joanna Zielińska
tel. 508-684-234

Psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z osobami w kryzysie oraz w chorobie somatycznej. Prowadzi diagnostykę oraz konsultacje dla pacjentów bariatrycznych oraz krótkoterminową pomoc psychologiczną. Współprowadziła grupy wsparcia dla osób w kryzysie w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach, odbywała praktyki w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Ukończyła I stopień kursu Racjonalnej Terapii Zachowania.

Pracowała badawczo przy projektach naukowych wspierających jakość życia pacjentów onkologicznych oraz w badaniu relacji traumy, zachowań żywieniowych i zdrowia fizycznego.

Interesuje się wzajemnymi relacjami między stanami psychicznymi i zdrowiem oraz medycyną. W wolnym czasie uprawia wspinaczkę, łucznictwo oraz chodzi po górach.

#psychologgliwice #psychobariatria #chlo #pomocpsychologiczna #psychoonkologia

Zdjęcie.jpg

mgr Martyna Bojanek
tel. 790-374-725

Psycholożka z uprawnieniami pedagogicznymi, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu terapii dzieci i młodzieży oraz psychologii konfliktu i przemocy. Specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń rozwojowych u dzieci oraz w pracy z rodziną. Warsztat zawodowy doskonaliła pracując w żłobkach, przedszkolach i poradniach psychologiczno- pedagogicznych, zajmując się diagnozą i terapią dzieci, wczesnym wspomaganiem rozwoju, dostosowywaniem warunków wychowania i edukacji do indywidualnych potrzeb dzieci oraz wsparciem i doradztwem rodzicielskim. Obecnie w wyżej wymienionych obszarach współpracuje z Poradnią „Anima” oraz Centrum Wspomagania Rozwoju „Credo”. Regularnie poszerza wiedzę i kompetencje uczestnicząc w szkoleniach kwalifikacyjnych i doskonalących z zakresu diagnozy rozwoju, zaburzeń neurorozwojowych oraz metod terapii, w szczególności autyzmu, ADHD, zaburzeń lękowych, w tym mutyzmu wybiórczego. W „Konkrecie” zajmuje się wsparciem i terapią psychologiczną dzieci i dorosłych. W wolnym czasie stawia na ruch uprawiając sztuki walki, jogę i pływanie.

IP_Foto.jpg

dr n. społ. Izabela Pawłowska
superwizor

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor-dydaktyk PTTPiB. Pracuje w Filii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu jako adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej i Zdrowia. jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych Praktyczna diagnoza psychologiczna.

Od kilkunastu lat pracuje jako psychoterapeutka, obecnie przyjmuje dorosłych pacjentów z różnymi diagnozami, a specjalizuje się w zaburzeniach osobowości. 

Dr Pawłowska dzieli się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą w ramach regularnych, comiesięcznych superwizji.

bottom of page