top of page

EDYCJA I - PSYCHOTERAPEUTYCZNE WARSZTATY ONLINE DLA PACJENTÓW BARIATRYCZNYCH

Zaktualizowano: 23 lut 2022



Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z otyłością, przed i po zabiegu bariatrycznym na szkolenie dotyczące utrzymywania rezultatów operacji w perspektywie długoterminowej przy pomocy technik psychoterapii poznawczo-behawioralnej.


Czym jest psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)? Terapia ta jest opartą na badaniach naukowych (evidence-based), skuteczną metodą leczenia trudności emocjonalnych, zaburzeń psychicznych i zachowań, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zakłada, że poprzez zmianę dezadaptacyjnego sposobu myślenia na bardziej realistyczny i efektywny możemy uzyskać zmianę nastroju i zachowania. Terapia poznawczo–behawioralna pozwala zredukować dotychczasowe ograniczające lub destrukcyjne metody radzenia sobie (np. podjadanie) i zastąpić je użytecznymi, bardziej służącymi zdrowiu i samopoczuciu pacjenta. Dzieje się tak ze względu na założenie, że dotychczasowe sposoby funkcjonowania mają charakter wyuczony poprzez dotychczasowe doświadczenie/wychowanie/nawyki - istnieje zatem możliwość zastąpienia lub oduczenia się ich dzięki nauce nowych umiejętności.


PROGRAM SZKOLENIA: 1) Omówienie trudności pacjentów bariatrycznych z perspektywy psychologicznej 2) Wprowadzenie założeń psychoterapii CBT 3) Wprowadzenie modelu RTZ oraz analizy łańcuchowej zachowania jako praktycznych technik zmiany sposobu myślenia i zachowania 4) Wprowadzenie 5 wybranych metod terapeutycznych (min. zdrowa semantyka, defuzja, uważność) jako sposobów rozwijania motywacji własnej. 5) Czas na pytania i burzę mózgów.


DODATKOWE INFORMACJE:

Koszt szkolenia: 150zł od osoby Czas szkolenia: 3h zegarowe. Forma szkolenia: ONLINE (poprzez platformę Google Meet) Liczba uczestników OGRANICZONA.


Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia poprzez formularz


Po odebraniu formularza kontaktowego niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem drogą e-mailową wraz z informacją o dostępności miejsca oraz danymi do przelewu za uiszczenie opłaty za szkolenie.

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page